Az Opennetworks Kft. a „KKV-k innovációs képességének támogatása – GINOP Plusz 2.1.3-24” – felhívás keretében 48,02 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült. A 2025. februárjában indult projekt haladása kapcsán rendszeresen beszámolunk majd itt a blogon olyan témákról, amik mások számára is érdekesek lehetnek.

Nyertes Pályázatok

Első bejegyzésünkben a szoftverfejlesztési folyamatunk átalakításáról osztunk meg információkat, érdekességeket.

 

Te gondoltad volna, hogy a szoftverek fejlesztése a projekt alapú gyártás mintapéldája? Ebben a folyamatban ügyfelünk, vagy egy szolgáltatásaink iránt érdeklódó vállalkozás egy egyedi igényt jelez felénk, amit jelenlegi szolgáltatásunkkal nem tudunk megvalósítani. Ekkor elindul a „gyártási” folyamat. Projekt alapú gyártásról pedig azért beszélünk, mert az igény egy adott egyedi megoldás megvalósítása, meghatározott időkeretek között, meghatározott feladatokkal, felelősökkel és rész-határidőkkel.

 

A folyamat több munkaszakaszra osztható, amely magában foglalja a terméktervezést, a fejlesztést, a tesztelést, valamint a szoftver folyamatos karbantartását és frissítését. A kialakított megoldást átadjuk a megrendelőnek – tehát például a Te cégednek – és a használati tapasztalatok alapján továbbfejlesztjük, vagy akár termékké, azaz minden ügyfelünk részére elérhető standard szolgáltatássá alakítjuk.

A mostani projekt keretében – a marketing automatizálás mellett – tulajdonképpen a fejlesztésünket fejlesztjük. Célunk az, hogy olyan egyedi szoftver fejlesztési folyamatot dolgozzunk ki, mely lean-szemléletű, automatizált és költséghatékony. Így a folyamat rövid teljesítési idővel teszi lehetővé az egyedi szoftverfunkciók átadását a megrendelőknek, úgy, hogy azok hosszú távon általánosságban is piacképesek legyenek.

 

A végén mindenki jól jár: Te, mint megrendelő előbb veheted használatba a számodra legjobb megoldásunkat, mi, mint szolgáltató kevesebb és minőségibb erőforrást használunk a megvalósításhoz. Emellett jobb és nem utolsó sorban az informatikai biztonsági sztenderdeknek (pl. NIS2) tökéletesen megfelelő szolgáltatást és üzemeltetést tudunk biztosítani számodra.

Mi történt idáig? 2025. február és szeptember között a projektünk ezen a területén dolgozó munkatársaink elsősorban az alapozáson dolgoztak. A – ticketing rendszer részeként működő – teljes fejlesztés-követő megoldást egy biztonságos, nemzetközileg jól ismert és elfogadott szoftver legkorszerűbb verziójába helyeztük. Továbbfejlesztettük a szoftverfejlesztés informatikai biztonsági megfelelését biztosító folyamatokat és bevezettük az ehhez kapcsolódó kontrollokat, automatizmusokat. Ennek prioritását a NIS2 megfelelés indokolta. Bevezettük az üzemeltetéshez kapcsolódó nyilvántartások automatizálását. Szakaszoltuk a fejlesztési folyamatot az igénybejelentéstől a specifikáción keresztül az élesítésig. Ezen belül most az igénybejelentési/specifikációs folyamat lépéseit alakítjuk át és hamarosan itt is lesznek automatizmusok.

 

Figyelembe véve a projekt 2026. júliusi záró határidejét, terv szerint haladunk és számos előnyt már most is élvezhetsz. Például biztos lehetsz benne, hogy a folyamat megfelel a nemzetközi biztonsági sztenderdeknek és a hazai informatikai biztonsági jogszabályoknak is.

 

Így bátran ajánljuk, hogy:

 

  • kérj bemutatót megoldásainkról, melyekről elmondható, hogy általánosságban a legtöbb vállalati kommunikációs igényt kielégítik,
  • ha mégis lenne olyan egyedi megoldás, amire szükséged van, akkor elindítjuk az igények tisztázására, pontosítására vonatkozó igényfelmérést, ahol profi, készséges és immár standard, rendszer-támogatott folyamatokkal dolgozó kollégáink segítik egyedi igényed felmérését, megvalósítását.

 

Legközelebb – októberben – egy marketing automatizálási bejegyzéssel jövünk a projekt kapcsán!

 

Addig is, hívj minket a +36 1 999 6060 telefonszámon ha megismernéd szolgáltatásainkat, vagy kérj online regisztrációval bemutatót.

 

András

 

…………………………………………………………………………………………………………………………..

A projekt azonosítója, címe: GINOP_PLUSZ-2.1.3-24-2024-00056 – Szoftvergyártási, értékesítési és marketing folyamatok fejlesztése az Opennetworks Kft.-nél. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.