API integráció – céges rendszer összekapcsolása ügyfélszolgálattal

Az API kapcsolatok segítségével a céges ügyfélkezelési rendszerek könnyen összekapcsolhatók a VIPeX felhő alapú telekommunikációs rendszerével, így költséges utómunka nélkül tárolhatók és használhatók fel a hívások adatai. 

Fejlesztőként sokszor futok bele olyan helyzetbe, hogy egy megoldás működésének lényegét kell elmagyaráznom valakinek. Ilyenkor többször fordul elő, mint nem, hogy pár elhangzó mondat, meredekebb szakkifejezés és értetlenkedő arckifejezés után taktikát váltok: megpróbálom gyakorlati oldalról megközelíteni a kérdést.

 

Elvégre mondhatnám azt, hogy a megfelelő API kapcsolatok megléte ma már elengedhetetlen az ügyfélkezeléshez a vállalati telekommunikációban, hiszen a legtöbb helyen alkalmazott CRM rendszereknek folyamatosan kommunikálnia kell a felhő alapú call centerekkel… és ez az utolsó betűig igaz lenne. Csak épp a legtöbben nem értenék meg belőle a lényeget.

A gyakorlati megközelítést szeretem akkor is alkalmazni, amikor blogolok, ha pedig már itt tartunk, ennek előnyét be is mutathatom egy olyan nagyon hasznos, de sokszor nem megértett témán, mint az API kapcsolatoké.

Kezdjük az elején: mire jó az API kapcsolat?

Szolgáltatásunk, a VIPeX úgynevezett API-k (Application Programming Interface) segítségével képes két irányú kommunikációt folytatni külső rendszerekkel. Ilyen rendszer lehet az említett vállalati ügyfélkezelésben nagyon gyakori CRM, de ez csak egy opció a több közül.

 

Ez a kapcsolat a rendszerek közül állhat adatküldésből, de megvalósítható az is, hogy a VIPeX minden telekommunikációs funkciója vezérelhető legyen egy külső ügyfélkezelő rendszerből.

Az adatküldésre alapvetően három, a híváslogikában elhelyezhető standard megoldásunk van.

  • Adatlekérdezés API – ez például abban az esetben lehet hasznos, ha a CRM rendszer tárolja, hogy melyik ügyfél hívószámához melyik sales munkatárs melléke kapcsolódik üzletkötőként. Amennyiben ettől az ügyféltől érkezik hívás, az könnyen a megfelelő mellékre irányítható tovább. Így mindenki azzal a kollégával maradhat kapcsolatban, akivel megkezdte a folyamatot.
  • Bejövő hívás értesítő API – Jó példa erre, ha a CRM rendszer tárolja az ügyfelek adatai között az ügyfél hívószámát, és az erről a számról bejövő hívás esetén megnyitja az ügyfélkartont a hívás fogadásakor. Így az ügyintézőnek egyből minden lényeges információ rendelkezésére áll.
  • Hívás végi adatküldés API – ennek a megoldásnak a feladata, hogy minden bejövő vagy kimenő telefonhívás végén elküldje annak adatait, beleértve a rögzített hangfájlt, ha van. A gyakorlatban ez az API teszi lehetővé, hogy a CRM rendszer az ügyfélkartonban tárolja a hívásinformációkat, amiket egy későbbi hívás során akár lekérdezhet

Két fontos dolgot kell még megemlítenem. Egyrészt, hogy ezek a megoldások gyorsan, egyszerűen, kódolás nélkül vagy minimális programozással (azaz low-code/ no-code) megvalósíthatók. Egyáltalán nem kell informatikai szakértőnek lenni a rendszer kezeléséhez.

 

Másrészt a fent említett alapvető megoldásokon túl ügyfeleink kérésére egyedi fejlesztéseket is végzünk. Erre két jó példa a Sólyomsoft Kft. és a JHP Time Bt. Seiko szerviz számára megvalósított projektünk. A két céggel való közös munkánkról bővebben olvashattok az ügyféltörténeteink között, az API kapcsolatok terén ezt valósítottuk meg náluk:

  • A Sólyomsoft számára fejlesztettük a  „Telefonkönyv bejegyzés létrehozása, lekérdezése, módosítása, törlése” API-t. Ez a megoldás az ügyfél rendszeréből indított API hívással lekérdezi, módosítja, vagy törli a VIPeX telefonkönyv adatait. Így lehetőség van arra, hogy a telefonkönyvet csak az egyik alkalmazásban kelljen szerkeszteni és naprakészen tartani, ami automatikusan frissül a másik rendszerben is. 
  • A JHP Time számára pedig a híváslogikába építettünk olyan API lekérdezés elemet, aminek segítségével az ügyfél emberi segédlet nélkül megtudhatja, hogy szervízben lévő órája elkészült-e már.

Remélem, hogy a gyakorlati példáimból jobban érthetővé válik az API kapcsolatok fontossága. Ha részletesebb szakmai leírásra vágytok, akkor honlapunkon megtalálható az API dokumentációnk, illetve Tudástár anyagunk is van a témában. Ha pedig az érdekelne, a Ti egyedi problémáitokra hogyan tudunk megoldást találni, keressétek bátran a kollégákat, akik szívesen tartanak bemutatót vagy konzultációt.

Imo

Olvasd el
legfrissebb bejegyzéseinket!

ChatGPT magyarul: Még messze nem tökéletes

A legismertebb mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modell már hangalapon is kommunikál, ráadásul minderre magyarul is képes. Ez viszont még sokszor vezet problémákhoz, így a technológia komolyabb magyar nyelvű megoldások alapjául egyelőre nem használható.

Küszöbön a jövő: MI-segéd ügyfélszolgálaton

A mesterséges intelligencia hangalapú megoldásai rövidesen az ügyfélszolgálatokon is megjelenhetnek. A TTS-rendszerek továbbfejlesztett verziói akár a kollégák hangján is megszólaltathatják a teljes hangmenüt, de az MI a hívásirányításban is nagy segítség lehet.  

Segítség, csalók!!!! – Hogyan ismerjük fel és védekezzünk a spoofing ellen

A digitális világban egyre több veszély leselkedik ránk, amelyek közül az egyik leggyakoribb  a spoofing -  azonosító lopás. Mi történik ilyenkor és hogyan védekezhetünk ellene?

Hanggal hoz közelebb: AI-kommunikáció hangalapon

A ChatGPT egy ideje már nem csak írásban, de hangalapon is működik, amivel a praktikusabb használat mellett lehetőségek egész sorát nyitotta meg. A program nem a telefonos AI-asszisztensek helyét veheti át, viszont kreatívabb feladatokkal is elboldogul, TTS-megoldása pedig az ügyfélszolgálati felhasználáshoz is hasznos lehet.

Nem minden arany, ami MI: ezek a sikertényezők

A mesterséges intelligencia alkalmazása a hazai cégek körében is egyre terjed, a Deloitte kutatása pedig azt is felmérte, miben látják itthon az MI sikeres használatának kulcsát.

Bejegyzés próba 2.

Átirányítási korlátozás funkciónk segítségével minden mellékre külön beállíthatóvá vált, milyen hívásokat hova irányíthatnak át a kollégák.

Teszteld most
mi a válaszunk a kérdéseidre!

Keress minket, hogy egy online vagy személyes bemutatón egyeztethessük kérdéseidet
és azt, hogyan segíthetjük céged fejlődését!

Próbáld ki most milyen egyszerű felépítened a céged számára
optimális kommunikációs és ügyfélszolgálati megoldást! 30 napig
költségmentes, testre szabott Felhőközpontod akár néhány perc,
vagy óra múlva használhatod!